Pages in topic:   [1 2] >
KudoZ-csalásra invitáló e-mail
Thread poster: Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 04:08
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Aug 21, 2012

Úgy látszik, a munkaszerzés érdekében egyesek már mindenre képesek.
Íme egy ékes példa - ha valaki hasonló e-mailt kap, gondolom tudja, hogy az itt vázolt ötlet nemcsak etikátlan, hanem a ProZ szabályait is durván megsérti.

Nemrég regisztráltam a proz.com oldalon és észrevettem, hogy azok a fordítók jelennek meg legfelül, akiknek több Kuduz pontjuk van, nekem jelenleg nincs egy sem
Arra gondoltam, hogy feltennék néhány jó nehéz kérdést, amire én már persze tudom a választ, Ön meg válaszolna rá, így pontokat gyűjthetne.
Aztán majd Ön tesz fel néhány kérdést (nekem elküldi előtte e válaszokat rájuk), s én válaszolom meg, így mind a ketten több ponttal rendelkezhetünk, s remélhetőleg több megkeresés fog érkezni erről az oldalról. Fontos lenne, hogy tudjuk, hogy mikor publikáljuk, s akkor mindjárt meg is válaszolnánk, mert ha régi kérdésre válaszolok szerintem nem ad pontot.
Kérem írja meg, hogy mit gondol erről.


Na szóval, mit gondolunk erről?
Én nem írom ide, mert nyomdafestéket nem tűrne.
Kati

Ja, a szabály, amelyre utaltam:
http://eng.proz.com/siterules/general/2#2
2. A ProZ.com nem tűri a KudoZ-rendszerben, a szaknévsorban vagy máshol jogtalan előny szerzését célzó akár egyéni, akár csoportos cselekedeteket.

2. No action aimed at gaining unfair advantage in KudoZ, the directory or elsewhere, whether taken alone or as a group, will be tolerated.



[Edited at 2012-08-21 16:15 GMT]


 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 09:08
English to Hungarian
+ ...
Kudoz - Én már nem csodálkozom semmin sem Aug 21, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:

Úgy látszik, a munkaszerzés érdekében egyesek már mindenre képesek.
Íme egy ékes példa - ha valaki hasonló e-mailt kap, gondolom tudja, hogy az itt vázolt ötlet nemcsak etikátlan, hanem a ProZ szabályait is durván megsérti.

Nemrég regisztráltam a proz.com oldalon és észrevettem, hogy azok a fordítók jelennek meg legfelül, akiknek több Kuduz pontjuk van, nekem jelenleg nincs egy sem
Arra gondoltam, hogy feltennék néhány jó nehéz kérdést, amire én már persze tudom a választ, Ön meg válaszolna rá, így pontokat gyűjthetne.
Aztán majd Ön tesz fel néhány kérdést (nekem elküldi előtte e válaszokat rájuk), s én válaszolom meg, így mind a ketten több ponttal rendelkezhetünk, s remélhetőleg több megkeresés fog érkezni erről az oldalról. Fontos lenne, hogy tudjuk, hogy mikor publikáljuk, s akkor mindjárt meg is válaszolnánk, mert ha régi kérdésre válaszolok szerintem nem ad pontot.
Kérem írja meg, hogy mit gondol erről.


Na szóval, mit gondolunk erről?
Én nem írom ide, mert nyomdafestéket nem tűrne.
Kati

Ja, a szabály, amelyre utaltam:
http://eng.proz.com/siterules/general/2#2
2. A ProZ.com nem tűri a KudoZ-rendszerben, a szaknévsorban vagy máshol jogtalan előny szerzését célzó akár egyéni, akár csoportos cselekedeteket.

2. No action aimed at gaining unfair advantage in KudoZ, the directory or elsewhere, whether taken alone or as a group, will be tolerated.



[Edited at 2012-08-21 16:15 GMT]



A lényeg, a lényeg én már semmin sem csodálkozom ...

Törlöm is ezt a beírásomat, mert szerintem biztosan elő lehet kaparni valami olyan szabályrészt, ami alapján az egész beírásomat törölni kell ...



[Edited at 2012-08-21 16:32 GMT]


 
János Untener
János Untener  Identity Verified
Hungary
Local time: 09:08
Member (2010)
English to Hungarian
+ ...
hát igen Aug 21, 2012

Nyilvánvalóan csalás, ezen nem kell sokat gondolkozni, a csalások között is elég kezdő: ha ki akarnánk
játszani a Kudoz rendszert, akkor tulajdonképpen sokunknak ez a fent említett stratégia jutna eszünkbe egyből.
Persze gyorsan el is vetnénk az ötletet. Akik részt vesznek a Kudoz játékban azoknak egyből fel fog ez tűnni.
Az illető ha jól sejtem elég fiatal lehet és még pályája legelej
... See more
Nyilvánvalóan csalás, ezen nem kell sokat gondolkozni, a csalások között is elég kezdő: ha ki akarnánk
játszani a Kudoz rendszert, akkor tulajdonképpen sokunknak ez a fent említett stratégia jutna eszünkbe egyből.
Persze gyorsan el is vetnénk az ötletet. Akik részt vesznek a Kudoz játékban azoknak egyből fel fog ez tűnni.
Az illető ha jól sejtem elég fiatal lehet és még pályája legelején jár, ha ilyen ötletei vannak.

A Kudoz tulajdonképpen nem csak láthatóbbá tesz a névsorban, hanem egyféle jelzés is arra, hogy aktívan
itt vagyunk, ez a munkánk, és fordítunk évek óta. Egy ezer pontos tag nyilván nem ma kezdte.


Erről jut eszembe valami a Kudozzal kapcsolatban, aminek nem örültem; nem is osztottam volna meg,
de ha már nyitottál egy hasonló témájú fórumot... Szóval nem mintha gyakran nézegetném, de a múlt héten
észrevettem, hogy kevesebb kudoz pontom van. Egyből fel is tűnt, hogy egy nyertes válaszomat (és néhányat, amire
nem válaszoltam) törölte egy mod,
mert valaki bejelentette, hogy a kérdés szabálytalan volt, mert több szóból állt.
A kérdésre érkezett más válasz is, talán még vagy 2, nem tudom már, és emlékszem, hogy a vitafórumban
is vitatkoztunk róla. A kérdező kb. egy héttel később a kérdést lezárta.
Valaki bejelentette, hogy a kérdés szabálytalan, ezért egy mod törölte.

Semmi problémám azzal, hogy a szabálytalan kérdéseket törlik, de ha ezt azután teszik meg, hogy
többen is válaszolnak és megvitatják és a kérdező lezárja, abban az esetben ne jelentsük a modnak egy héttel
később, hogy törölje a kérdést. Ha valamit törlünk, akkor azt tegyük meg még aznap, mielőtt mások
fáradtságot ölnek bele.

Persze az is lehetséges, hogy valaki teljesen jószándékkal és a szabályokat követve már aznap bejelentette,
és csak a mod reagált egy héttel később, ki tudja...

Mindenesetre nekem semmi problémám sincs azzal, ha olykor-olykor valaki több szót kérdez, vagy a "mondat"
szó feltételével megtalálja a kiskaput (én is csináltam már ilyet); de ha lehet ne jelentsük be a mások által
megválaszolt kérdéseket szabálytalannak.

* A fenti eset ellenére is továbbra is feltételezem, hogy mindenki jóindulattal igyekszik eljárni a Kudozban,
és a Kati által csaláson kapott illető is tanul a hibájából és többet nem csinál ilyet.

[Edited at 2012-08-21 17:02 GMT]

[Edited at 2012-08-21 17:02 GMT]

[Edited at 2012-08-21 17:03 GMT]
Collapse


 
Katalin Szilárd
Katalin Szilárd  Identity Verified
Hungary
Local time: 09:08
English to Hungarian
+ ...
Üdv a klubban Aug 21, 2012

János Untener wrote:

Nyilvánvalóan csalás, ezen nem kell sokat gondolkozni, a csalások között is elég kezdő: ha ki akarnánk
játszani a Kudoz rendszert, akkor tulajdonképpen sokunknak ez a fent említett stratégia jutna eszünkbe egyből.
Persze gyorsan el is vetnénk az ötletet. Akik részt vesznek a Kudoz játékban azoknak egyből fel fog ez tűnni.
Az illető ha jól sejtem elég fiatal lehet és még pályája legelején jár, ha ilyen ötletei vannak.

A Kudoz tulajdonképpen nem csak láthatóbbá tesz a névsorban, hanem egyféle jelzés is arra, hogy aktívan
itt vagyunk, ez a munkánk, és fordítunk évek óta. Egy ezer pontos tag nyilván nem ma kezdte.


Erről jut eszembe valami a Kudozzal kapcsolatban, aminek nem örültem; nem is osztottam volna meg,
de ha már nyitottál egy hasonló témájú fórumot... Szóval nem mintha gyakran nézegetném, de a múlt héten
észrevettem, hogy kevesebb kudoz pontom van. Egyből fel is tűnt, hogy egy nyertes válaszomat (és néhányat, amire
nem válaszoltam) törölte egy mod,
mert valaki bejelentette, hogy a kérdés szabálytalan volt, mert több szóból állt.
A kérdésre érkezett más válasz is, talán még vagy 2, nem tudom már, és emlékszem, hogy a vitafórumban
is vitatkoztunk róla. A kérdező kb. egy héttel később a kérdést lezárta.
Valaki bejelentette, hogy a kérdés szabálytalan, ezért egy mod törölte.

Semmi problémám azzal, hogy a szabálytalan kérdéseket törlik, de ha ezt azután teszik meg, hogy
többen is válaszolnak és megvitatják és a kérdező lezárja, abban az esetben ne jelentsük a modnak egy héttel
később, hogy törölje a kérdést. Ha valamit törlünk, akkor azt tegyük meg még aznap, mielőtt mások
fáradtságot ölnek bele.

Persze az is lehetséges, hogy valaki teljesen jószándékkal és a szabályokat követve már aznap bejelentette,
és csak a mod reagált egy héttel később, ki tudja...

Mindenesetre nekem semmi problémám sincs azzal, ha olykor-olykor valaki több szót kérdez, vagy a "mondat"
szó feltételével megtalálja a kiskaput (én is csináltam már ilyet); de ha lehet ne jelentsük be a mások által
megválaszolt kérdéseket szabálytalannak.

* A fenti eset ellenére is továbbra is feltételezem, hogy mindenki jóindulattal igyekszik eljárni a Kudozban,
és a Kati által csaláson kapott illető is tanul a hibájából és többet nem csinál ilyet.

[Edited at 2012-08-21 17:02 GMT]

[Edited at 2012-08-21 17:02 GMT]

[Edited at 2012-08-21 17:03 GMT]


http://www.proz.com/forum/kudoz/230542-kudoz_and_site_rules_when_rules_are_changed_please_send_us_automatic_notifications.html


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 04:08
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Törlések - János Aug 21, 2012

János,
Tudtommal az olyan kérdést, amire már van beérkezett válasz, sem a KudoZ-editorok, sem a Moderátorok nem törölhetik, csak a ProZ alkalmazottai, de csak megalapozott esetben.
A törölt kérdésnél különben megjelenik, hogy pontosan ki törölte.
Szerintem nyugodtan lehet Support Requestet küldeni, és kérni, hogy újra nézzék meg.
A régi, tapasztalt alkalmazottak szerintem nem törölnek megválaszolt, sőt lezárt kérdést, pontosan azért, hogy
... See more
János,
Tudtommal az olyan kérdést, amire már van beérkezett válasz, sem a KudoZ-editorok, sem a Moderátorok nem törölhetik, csak a ProZ alkalmazottai, de csak megalapozott esetben.
A törölt kérdésnél különben megjelenik, hogy pontosan ki törölte.
Szerintem nyugodtan lehet Support Requestet küldeni, és kérni, hogy újra nézzék meg.
A régi, tapasztalt alkalmazottak szerintem nem törölnek megválaszolt, sőt lezárt kérdést, pontosan azért, hogy azok, akik időt/energiát feccöltek bele a megválaszolásba, ne veszítsék el a pontokat. Az igaz, hogy a szószedeti bejegyzés nem lesz szabályos, sőt, valószínűleg használhatatlan, de a KudoZ elsődleges célja a kérdező segítése, a szószedet építése csak egy járulékos "mellékhatás". Ezt a ProZ vezetése többször, ismételten hangsúlyozta. Amikor moderátor voltam, akkor mindig ez volt az alapelv, és az ilyen problémás kérdéseket általában úgy oldottuk meg, hogy a szótári bejegyzést igazítottuk úgy, hogy legalább esély legyen arra, hogy hasznos az utókornak, tehát pl. az "a mondat" című kérdéseket átjavítottuk úgy, hogy a tényleges kérdés szerepeljen a szószedetben. Ezzel senkitől nem vettünk el pontot, nem veszett kárba a vitafórum tartalma, stb.
Ez már régen volt, és azóta sokminden változott. Most a moderátorok évente cserélődnek, és mint mondtam, úgy tudom, csak az alkalmazottak törölhetnek megválaszolt kérdést. Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy az utóbbi időben van néhány új alkalmazott, aki még nem tanult bele a dolgokba, és úgy tűnik, hogy néha a józan ész felett a szabályok vakon alkalmazásának ingere győzedelmeskedik.
Szóval nem biztos, hogy külön bejelentésre törölték a kérdést, János, én teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy egyszerűen ránézésre dőlt el a dolog.

Én ezekből azt a tanulságot vontam le, hogy:
Ha olyan kérdést látok, ami szabályellenes, nem válaszolok rá, hanem teszek egy megjegyzést a vitafórumba, hogy a kérdező tegye fel újból, helyes formában. Amíg nincs beérkezett válasz, addig a KudoZ-editorok törölhetik a szabálytalan kérdést. Azért nem jó a szabálytalan kérdésekre válaszolni, mert:
1. ezzel bátorítjuk a viselkedést, amit nem kéne
2. felesleges erőfeszítés, mert esetleg utólag törlik a kérdést.

Kati
Collapse


 
János Untener
János Untener  Identity Verified
Hungary
Local time: 09:08
Member (2010)
English to Hungarian
+ ...
írtam Aug 21, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:

János,
Tudtommal az olyan kérdést, amire már van beérkezett válasz, sem a KudoZ-editorok, sem a Moderátorok nem törölhetik, csak a ProZ alkalmazottai, de csak megalapozott esetben.
A törölt kérdésnél különben megjelenik, hogy pontosan ki törölte.
Szerintem nyugodtan lehet Support Requestet küldeni, és kérni, hogy újra nézzék meg.
A régi, tapasztalt alkalmazottak szerintem nem törölnek megválaszolt, sőt lezárt kérdést, pontosan azért, hogy azok, akik időt/energiát feccöltek bele a megválaszolásba, ne veszítsék el a pontokat.
Kati


Láttam kiírva a törlő személy nevét, ezért írtam neki egy hosszabb emailt még a múlt héten, felsorolva az érveket, hogy miért nem találom helyesnek, hogy törölt több (többek között lezárt) kérdést. Erre kaptam tőle egy linket, ami a több szóból álló kérdésekre vonatkozó kudoz szabályra utal, és egy egysoros választ, hogy ezek a kérdések el lesznek távolítva, ha jelentik. @proz.com címről írt vissza, tehát bizonyára alkalmazott.
Azt is kérdeztem, hogy miért foglalkozik egy magyarul nem értő mod a magyar kudozzal, de erre nem tért ki.
Remélem nem sértek szabályt azzal, hogy általánosan fogalmazva leírtam ezen email témáját (ha igen, akkor
majd módosítom a bejegyzésem, ha felkelek).

Mindenesetre a jövőben majd jobban figyelek, hogy mire válaszolok.



[Edited at 2012-08-21 20:59 GMT]


 
Erzsébet Czopyk
Erzsébet Czopyk  Identity Verified
Hungary
Local time: 09:08
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
SITE LOCALIZER
rövid leszek Aug 22, 2012

Aki ilyet ír/csinál/ilyesmiben részt vesz, az büdös bunkó. És csaló. Lehet kimoderálni, akkor is az. Én pedig szeretem a nevén nevezni a dolgokat. És azt is szeretném, ha azt, aki ezt neked küldte, kitakarítanák innen, ezért kérlek, a staff-nak is mutasd meg a levelet.

 
hollowman2
hollowman2
English to Hungarian
+ ...
Provokáció és/vagy ellenőrzés, de lehet ügyeskedés is Aug 22, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:

Úgy látszik, a munkaszerzés érdekében egyesek már mindenre képesek.
Íme egy ékes példa - ha valaki hasonló e-mailt kap, gondolom tudja, hogy az itt vázolt ötlet nemcsak etikátlan, hanem a ProZ szabályait is durván megsérti.

Nemrég regisztráltam a proz.com oldalon és észrevettem, hogy azok a fordítók jelennek meg legfelül, akiknek több Kuduz pontjuk van, nekem jelenleg nincs egy sem
Arra gondoltam, hogy feltennék néhány jó nehéz kérdést, amire én már persze tudom a választ, Ön meg válaszolna rá, így pontokat gyűjthetne.
Aztán majd Ön tesz fel néhány kérdést (nekem elküldi előtte e válaszokat rájuk), s én válaszolom meg, így mind a ketten több ponttal rendelkezhetünk, s remélhetőleg több megkeresés fog érkezni erről az oldalról. Fontos lenne, hogy tudjuk, hogy mikor publikáljuk, s akkor mindjárt meg is válaszolnánk, mert ha régi kérdésre válaszolok szerintem nem ad pontot.
Kérem írja meg, hogy mit gondol erről.


Na szóval, mit gondolunk erről?
Én nem írom ide, mert nyomdafestéket nem tűrne.
Kati

Ja, a szabály, amelyre utaltam:
http://eng.proz.com/siterules/general/2#2
2. A ProZ.com nem tűri a KudoZ-rendszerben, a szaknévsorban vagy máshol jogtalan előny szerzését célzó akár egyéni, akár csoportos cselekedeteket.

2. No action aimed at gaining unfair advantage in KudoZ, the directory or elsewhere, whether taken alone or as a group, will be tolerated.



[Edited at 2012-08-21 16:15 GMT]


Lehet, hogy nem leszek túlzottan népszerű egyesek szemében, de nem is ez a célom...

Szerintem:
Szinte kizártnak tartom, hogy itt egy „utcáról betévedt” kezdő próbálkozásáról van szó.

1. A listások közül valaki próbára akart tenni.
(Ha "bedőlsz", akkor simán "felnyom", ha meg nem "dőlsz be", akkor semmit nem kockáztat, hiszen azt írtad, hogy frissen regisztráltról van szó...)

2. A belsőellenőrzés - szúrópróbaszerűen - teszteli a listán vezető helyen lévőket...
(A portál üzemeltetőjének joga és felelőssége, hogy "minden eszközzel" ellenőrizze/kiszűrje az "ügyeskedésre kaphatókat".)

3. Az évek során többen is megkerestek e-mailben ("a legfelül" azaz a lista felső harmadában lévők közül), akik laza-jópofizó stílusban, burkoltan vagy kevésbé burkoltan célozgattak olyasmikre, amiknek az a végeredménye, hogy mind a ketten "jól járunk". Pl., ha egymást támogatva pontozunk, sőt olyan is akadt, aki még azt is megkockáztatta, hogy megmondja kinek kellene negatív értékelést adnom. Tovább megyek, még olyan is volt, aki vakmerő módon konkrétan megkért, hogy számít a diszkréciómra, hogy ti. nem fogom őt "feljelenteni".
Én ezekre a levelekre sosem válaszoltam és az értékeléseim során ezen elvárásoknak sosem tettem eleget. - Feljelenteni? Ugyan kinél?
Nem tartom kizártnak, hogy provokáltak és „csak” próbára akartak tenni, de azt sem zárom ki, hogy egyeseket az ügyeskedés lehetősége vezérelt. (Ha provokáltak és csak ellenőrizni akartak, akkor átmentem a vizsgán, ha meg ügyeskedni akartak, nos, akkor nálam koppantak…)
Mivel számomra egyértelműnek tűnt, hogy ezek az emberek nem csak engem kerestek meg, figyelni kezdtem az egymást favorizálókat és bizony nem zárható ki, hogy voltak/vannak olyanok, akik hajlandóak (voltak) együttműködni ezekkel az "ügyeskedőkkel".

Úgy igazán csak egyszer szakadt el nálam a cérna, amikor valaki egyetlen nap leforgása alatt háromszor is megkeresett (valami eszement ötlettel üldözött, valamire rá akart venni(?), már nem is emlékszem pontosan, de akkor betelt a pohár és kiszálltam, töröltem magam. (Akkor sem "jelentettem fel" az illetőt, hanem valami olyasmit írtam a megfelelő rovatba, hogy "megelégeltem a privát megkereséseket". Aztán pár nap múlva visszajöttem és azóta nem idegesítem magam, próbálkozzanak bármivel is, ti. olvasatlanul dobom a kukába a privinek tűnő leveleket.

Végezetül:
Ne legyünk naivak, miért pont ez a portál lenne mentes a provokátoroktól és/vagy ellenőröktől, de akár az ügyeskedőktől...

(A provokátort jó szándék is vezetheti.)


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 04:08
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nem provokáció, hanem egyértelműen csalárd ügyeskedés Aug 22, 2012

Kedves Hollowman,
Túlspilázod a dolgot.
Az illető új tag, és ráadásul fizetős tag. Azért nem válaszoltam neki közvetlenül, mert egyrészt az e-mailt nem nekem küldte (sehol nem mondtam, hogy én kaptam), másrészt nem tudom, hogy hány embert keresett meg ezzel a nagyszerű ötlettel, és más módon nem tudtam volna felhívni a figyelmet rá.

Úgy tűnik, az illető olyanokat céloz meg, akik kevesebb ponttal rendelkeznek, nyilván azért, mert akkor a "k�
... See more
Kedves Hollowman,
Túlspilázod a dolgot.
Az illető új tag, és ráadásul fizetős tag. Azért nem válaszoltam neki közvetlenül, mert egyrészt az e-mailt nem nekem küldte (sehol nem mondtam, hogy én kaptam), másrészt nem tudom, hogy hány embert keresett meg ezzel a nagyszerű ötlettel, és más módon nem tudtam volna felhívni a figyelmet rá.

Úgy tűnik, az illető olyanokat céloz meg, akik kevesebb ponttal rendelkeznek, nyilván azért, mert akkor a "kölcsönösen jól járunk" érvelésnek több esélye van. A kevesebb tapasztalattal rendelkező, esetleg szintén friss ProZ-tagok nem biztos, hogy tudják, hogyan reagáljanak egy ilyen, vagy hasonló tartalmú megkeresésre.

Azt gondolom, hogy mivel itt többen is hozzászólhatnak a témához, az illető olvashatja, és beláthatja, hogy mennyire rossz úton jár, és nemcsak egyvalakit háborít fel a viselkedése.

Szerintem ebben az esetben teljesen helyes és jogos, ha azok, aki ilyen emailt kaptak, jelzik azt a ProZ vezetése felé. Elvégre teljesen egyértelműen a szabályokba ütközik, amit csinálni próbál az illető. Akik engem magánban megkerestek ebben az ügyben, mert megkapták ezt az emailt, és meglepődtek/felháborodtak/tanácstalanok voltak, azoknak is ezt javasoltam. (Ha hollowman provokáció-elmélete igaz lenne, akkor is csak ez lenne a megfelelő lépés.)

Én abban reménykedem, hogy az illető rájön, hogyan működnek a dolgok, hogy ez itt egy közösség, ahol az emberek beszélnek egymással, többé-kevésbé ismerik egymást, és az etikátlan viselkedés visszatetszésre talál. A turpisságokra előbb-utóbb fény derül, és annak meglesznek a következményei. Vagy úgy, hogy az illető a ProZ-tól kap hivatalos fenyítést, és/vagy úgy, hogy a közösség fogja másként kezelni. Vannak itt fordítóirodák képviselői is, és olyan szabadúszók is, akik rendszeresen javasolnak kollégákat ügyfeleknek, szolgálnak referenciaként másoknak, és hasonlók. Senki nem olyan pancser, hogy egy megkérdőjelezhetően viselkedő "kollégát" beajánljon egy ügyfeléhez, vagy ilyennel dolgoztasson, a saját reputációját kockáztatva, hiszen ez komoly felelősségi kérdés.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy mivel az illető új tag, felírhatjuk ezt a botlást a tudatlanság és a kezdeti kétségbeesés számlájára, és kaphat egy esélyt arra, hogy összeszedje magát. A profillapján jelenleg nem szerepel az "endorses ProZ.com's Professional Guidelines" bejegyzés, remélhetőleg elolvassa, megfontolja azokat is, és a szabályokat is, meg egyáltalán a becsületesség és etika fogalmát, és a továbbiakban aszerint navigál.

Na, befejeztem az igehirdetést - bocs.
Kati
Collapse


 
hollowman2
hollowman2
English to Hungarian
+ ...
Nem zörög a haraszt... Aug 23, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:


Túlspilázod a dolgot.
Az illető új tag, és ráadásul fizetős tag. Azért nem válaszoltam neki közvetlenül, mert egyrészt az e-mailt nem nekem küldte (sehol nem mondtam, hogy én kaptam), másrészt nem tudom, hogy hány embert keresett meg ezzel a nagyszerű ötlettel, és más módon nem tudtam volna felhívni a figyelmet rá.

Úgy tűnik, az illető olyanokat céloz meg, akik kevesebb ponttal rendelkeznek, nyilván azért, mert akkor a "kölcsönösen jól járunk" érvelésnek több esélye van.


Továbbra is fenntartom, hogy nem egy utcáról beesett kezdőről van szó...
Ti., aki hosszú időn keresztül - és itt évekre gondolok - figyelemmel kíséri, hogy ki kit támogat a szavazatával, abban bizony felmerülhet, hogy itt a dolgok akár úgy is mehetnek, ahogyan azt "Az illető új tag, és ráadásul fizetős tag." elképzeli.

Ez az "új tag" egy dörzsölt, a ProZ//KuduZ berkeiben jártas ember benyomását kelti, de az sem kizárható, hogy a tájékozottságban egy olyan ProZ-tag instruálja, aki az oszd meg és uralkodj elvet követve igyekszik a jelenlegi "hatalmát" megerősíteni és/vagy növelni.

Ezzel el is mondtam - majdnem - mindent, amit erről a témáról gondoltam.

Köszönöm a figyelmet!


[Módosítva: 2012-08-23 08:36 GMT]

[Módosítva: 2012-08-23 08:44 GMT]


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 04:08
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Túlspilázod - 2 Aug 23, 2012

Kedves Hollowman2!
Ha megmondanám, hogy ki az, akkor gondolom, eloszlanának a kételyeid, de sajnálom, nem mondom meg. Sem itt, sem magánban. Új tagról van szó, névvel, fényképpel, önéletrajzzal. Nem hiszem, hogy bárki "biztatná".
Sajnálom, ha benned olyan kép alakult ki, hogy itt "hatalomról", "uralkodásról" meg ilyenekről lenne szó, de mindenkinek szíve-joga, hogy milyen elméleteket gyárt.
Én csupán két tényt említettem:
1. Egy illető ilyen
... See more
Kedves Hollowman2!
Ha megmondanám, hogy ki az, akkor gondolom, eloszlanának a kételyeid, de sajnálom, nem mondom meg. Sem itt, sem magánban. Új tagról van szó, névvel, fényképpel, önéletrajzzal. Nem hiszem, hogy bárki "biztatná".
Sajnálom, ha benned olyan kép alakult ki, hogy itt "hatalomról", "uralkodásról" meg ilyenekről lenne szó, de mindenkinek szíve-joga, hogy milyen elméleteket gyárt.
Én csupán két tényt említettem:
1. Egy illető ilyen és ilyen tartalmú e-maileket küldözget ProZ-tagoknak.
2. A vázolt akció a szabályokba ütközik, és etikátlan.
Ennyi.

Kati
Edit: Most látom, hogy levette a fényképét az illető, helyette felrakott egy logót - talán olvasta a fórumot?

[Edited at 2012-08-23 16:11 GMT]
Collapse


 
hollowman2
hollowman2
English to Hungarian
+ ...
Próbáltam súgni... Aug 24, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:

Kedves Hollowman2!
Ha megmondanám, hogy ki az, akkor gondolom, eloszlanának a kételyeid, de sajnálom, nem mondom meg. Sem itt, sem magánban. Új tagról van szó, névvel, fényképpel, önéletrajzzal. Nem hiszem, hogy bárki "biztatná".
Sajnálom, ha benned olyan kép alakult ki, hogy itt "hatalomról", "uralkodásról" meg ilyenekről lenne szó, de mindenkinek szíve-joga, hogy milyen elméleteket gyárt.


1. Mivel nincs szándékomban bárkit is leleplezni, rajtakapni, kínos helyzetbe hozni..., ezért nem is vagyok kíváncsi az illető személyére "Sem itt, sem magánban.".
2. Amiért én is hozzászóltam a témához, az maga a jelenség, ami - szerintem - nem egyedi...
3. Mint előző hozzászólásaimban is utaltam rá - "Próbáltam súgni..." - : engem is "megkörnyékeztek" burkoltan, vagy kevésbé burkoltan. Ráadásul ezek nem is új tagok voltak, hanem ("a legfelül" azaz a lista felső harmadában lévők közül kerültek ki).
4. Ezeket a "megkörnyékezőket", "provokátorokat" vezethette csalfa, önös érdek, de lehetett jó szándék vagy akár puszta kíváncsiság is, hogy ti. kapható lennék-e "együttműködni" nem megengedett formába...
5. Ha engem megkerestek, akkor másokat is megkereshettek.
6. Attól, hogy én nem voltam együttműködő, attól még bőven lehet, hogy voltak olyanok, akik kaphatóak voltak...
7. Gondolom, az eddig leírtakból már egyértelmű, hogy az elméleteim nem minden alap nélküliek.
8. Ha nem veted fel ezt a "KudoZ-csalásra invitáló e-mail" témát, akkor nekem eszembe nem jutott volna itt a fórumon forszírozni, hogy engem ki miért keresett meg.
9. Azt meg pláne nem kockáztattam volna meg, hogy a teóriáimmal fárasszam ezt a jobb sorsra érdemes úri közönséget.
10. Attól, hogy nem a szórakoztatás volt a célom/célunk, még nem biztos, hogy egyesek nem mulattak jól (vagy röhögnek a markukban, mivel tudják, hogy úgy sem "dobom/dobjuk" fel őket).

(Virescet vulnere virtus./Sebektől izmosodik az erény.)


[Módosítva: 2012-08-24 10:39 GMT]

[Módosítva: 2012-08-24 14:04 GMT]


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 01:08
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
@Kati (H.McC.): Forrás? hallomás? Aug 24, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:

Egy illető ilyen és ilyen tartalmú e-maileket küldözget ProZ-tagoknak.

Kati
Edit: Most látom, hogy levette a fényképét az illető, helyette felrakott egy logót - talán olvasta a fórumot?

[Edited at 2012-08-23 16:11 GMT]


Kedves Kati!
Témanyitó üzenetedben ismeretlen szerző által írt, ismeretlen címzettnek küldött levélrészletet közöltél. Hogyan szereztél tudomást erről a - természetesen elítélendő - tevékenységről és az állítólagos elkövető személyazonosságáról, és miért gondoltad, hogy Neked kell nyilvánosságra hoznod az eset(ek)et?


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 04:08
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Válaszok Ildikónak Aug 24, 2012

Ildiko Santana wrote:
Hogyan szereztél tudomást erről a - természetesen elítélendő - tevékenységről és az állítólagos elkövető személyazonosságáról, és miért gondoltad, hogy Neked kell nyilvánosságra hoznod az eset(ek)et?


A hogyanról az előző "Nem provokáció..." című bejegyzésem negyedik bekezdésében írtam. A miértről pedig az első, a második, a harmadik, az ötödik és a hatodik bekezdésben (vagyis minden más bekezdésben).

Az angol nyelvű fórumokon időnként olvastam olyan bejegyzéseket, amelyek hollowmanhoz hasonló megfigyeléseket írtak le (ahol azt gyanították, hogy esetleg egyesek "összedolgoznak" a pontgyűjtésben). Én erre személy szerint még konkrét példát nem láttam, és nem gondoltam, hogy ezt egyesek ténylegesen megpróbálják megjátszani (szerintem hamar kilógna a lóláb, hosszú távon semmiképpen nem menne a dolog, józan ésszel belegondolva semmi értelme megkockáztatni). Ezért is lepett meg, amikor ezt a konkrét felhívást láttam, fehéren-feketén, e-mail címmel, IP címmel, profil linkkel (nem hamisítvány, annyira rutinos azért vagyok, hogy ezt el tudjam dönteni), hogy tényleg van ilyen, van valaki, aki azt gondolja, hogy ezt lehet. Ezért is írtam az elején, hogy megáll az ész, hogy egyesek mire képesek. Úgy tűnik, naív vagyok, mert azt gondoltam, hogy másokat is legalább annyira felháborít az eset, de lehet, hogy tényleg az van, hogy manapság már semmin sem lehet csodálkozni? Én azért fenntartom, hogy ez csalás, és sem elfogadni, sem szemet hunyni felette nem tudok. Abban csak reménykedhetek, hogy mások sem hunynak szemet felette.

Azt hiszem, ezzel részemről kimerítettem a témát.
Kati


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 01:08
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
(OFF) Törlések - U. János és H.McC. Kati Aug 28, 2012

Katalin Horváth McClure wrote:
János,
Tudtommal az olyan kérdést, amire már van beérkezett válasz, sem a KudoZ-editorok, sem a Moderátorok nem törölhetik, csak a ProZ alkalmazottai, de csak megalapozott esetben.
A törölt kérdésnél különben megjelenik, hogy pontosan ki törölte.
Szerintem nyugodtan lehet Support Requestet küldeni, és kérni, hogy újra nézzék meg.
A régi, tapasztalt alkalmazottak szerintem nem törölnek megválaszolt, sőt lezárt kérdést, pontosan azért, hogy azok, akik időt/energiát feccöltek bele a megválaszolásba, ne veszítsék el a pontokat.


Friss példa arra, hogy bejelentés alapján milyen készségesen törölnek lezárt kérdést:
http://tinyurl.com/8noamuk
(nem csak a glosszárium bejegyzés, hanem az egész kérdés - no meg a pontok is - törölve)


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

KudoZ-csalásra invitáló e-mail






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »