Власні назви/імена: перекладати чи транслітерувати?
Thread poster: Alexander Matsyuk
Alexander Matsyuk
Alexander Matsyuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:22
English to Russian
+ ...
Aug 2, 2014

Трапилось, і серйозно замислився.
Переклад з англійської на російську.
Ім’я написано як Olena Opanasenko (змінено).
І як правильно російською?
Олена/Олэна/Елена/Алёна/Лена...
Опанасэнко/Опанасенко/Афанасьенко/Афанасенко...

Думки р
... See more
Трапилось, і серйозно замислився.
Переклад з англійської на російську.
Ім’я написано як Olena Opanasenko (змінено).
І як правильно російською?
Олена/Олэна/Елена/Алёна/Лена...
Опанасэнко/Опанасенко/Афанасьенко/Афанасенко...

Думки різняться.
http://www.liknep.com.ua/viewtopic.php?p=188
А щодо того, що "росiйськi та українськi iмена не транслiтеруються, а передаються через вiдповiдники" - це наслідки совєцького поріднення мов. Імена повинні саме транслітеруватись. Як приклад - з якоїсь причини російською пишуть і читають - "Павло Загребельный", а не "Павел", "Микола Бажан", а не "Николай Бажан"... Бо це - відомі люди і їх прізвище та ім’я є "брендом"? Ні, тому що вони поставили чиновників на місце, і довели, що саме так мають читатись їх імена.

http://www.liknep.com.ua/viewtopic.php?p=1271
Використання транслітерації імен (іноді по батькові) та прізвищ російських політиків, спортсменів, акторів (на зразок «Віктор Стєпановіч Чєрномирдін») сучасними українськими масмедіа вважаємо грубим порушенням норм українського правопису. Натомість в російських ЗМІ імена та прізвища українських політичних діячів (на зразок «Виктор Андриивич Ющэнко», «Юлия Володымыривна Тымошэнко») ніколи не транслітеруються.
Сучасним українським ЗМІ треба відповідальніше ставитися до відтворення особових імен громадян України та Росії. Порушуючи норми правопису, вони дезорієнтують населення, яке їм довіряє.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Обговорення_Вікіпедії:Правила_перекладу_з_близькоспорідених_мов

Я схильний до версії Елена Опанасенко. А раптом вона наполягає на тому, що вона Олена? Спитати особисто неможливо.
Collapse


 
Oleg Delendyk
Oleg Delendyk
Ukraine
Local time: 04:22
English to Russian
+ ...
Схиляюсь до першої думки Aug 2, 2014

amatsyuk wrote:

Думки різняться.
http://www.liknep.com.ua/viewtopic.php?p=188
А щодо того, що "росiйськi та українськi iмена не транслiтеруються, а передаються через вiдповiдники" - це наслідки совєцького поріднення мов. Імена повинні саме транслітеруватись. Як приклад - з якоїсь причини російською пишуть і читають - "Павло Загребельный", а не "Павел", "Микола Бажан", а не "Николай Бажан"... Бо це - відомі люди і їх прізвище та ім’я є "брендом"? Ні, тому що вони поставили чиновників на місце, і довели, що саме так мають читатись їх імена.

Я схильний до версії Елена Опанасенко. А раптом вона наполягає на тому, що вона Олена? Спитати особисто неможливо.


Якщо немає можливості спитати особисто, або зазирнути у паспорт, пишіть Олена Опанасенко


 
Ann Nosova
Ann Nosova  Identity Verified
United States
Local time: 20:22
English to Russian
+ ...
Погоджуюся, Sep 5, 2014

тому що вона таки Олена (так само як Оксана не є Ксения чи Одарка не є Дарья).
Мене дуже цікавить питання про транслітерацію слів, які не є власними назвами (прізвище, місто, вулиця і т.д.). Є клієнт, який вимагає всі слова у реченні, яке містить назву певного медичного закла�
... See more
тому що вона таки Олена (так само як Оксана не є Ксения чи Одарка не є Дарья).
Мене дуже цікавить питання про транслітерацію слів, які не є власними назвами (прізвище, місто, вулиця і т.д.). Є клієнт, який вимагає всі слова у реченні, яке містить назву певного медичного закладу, транслітерувати (likarnia, viddilennia, medychnyi etc). Буду дуже вдячна, якщо колеги напишуть, чи є такий закон в Україні (не знайшла в Інтернеті - там тільки впорядкування правопису літер алфавіту), як вони реагують на такі вимоги.
Collapse


 
Alexander Matsyuk
Alexander Matsyuk  Identity Verified
Ukraine
Local time: 04:22
English to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
назви медичних закладів Sep 5, 2014

Ann Nosova wrote:
Є клієнт, який вимагає всі слова у реченні, яке містить назву певного медичного закладу, транслітерувати (likarnia, viddilennia, medychnyi etc).


Ніколи про таке не чув.
Навряд чи є такий закон чи інший нормативний документ.
Враховуючи те, що назви державних органів офіційно перекладаються, не бачу причин транслітерувати назви медичних закладів.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Власні назви/імена: перекладати чи транслітерувати?







Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »