Off topic: Paypal
Thread poster: Jakov Milicevic
Jakov Milicevic
Jakov Milicevic  Identity Verified
Croatia
Local time: 09:04
Member (2010)
Croatian to Italian
+ ...
Mar 28, 2011

Drage kolegice i kolege,
ne znam jeste li upoznati s činjenicom da Paypal internetski servis napokon funkcionira u RH ...Danas sam dobio obavijest na mail i uspio primiti prvi novac... S računom Paypal je povezan račun otvoren u jednoj hrvatskoj banci...
Eto toliko od mene...Nadam se da će Vam informacija koristiti!


 
Ana Maretic
Ana Maretic  Identity Verified
Croatia
Local time: 09:04
Member (2010)
English to Croatian
+ ...
Hvala! Mar 29, 2011

Hvala, dragi kolega, mislim da će nam mnogima ovaj (dugo očekivani novitet!)
biti od velike koristi!

I moja je prva transakcija na putu)

Srdačno,
Ana


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Germany
Local time: 09:04
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
Vrlo korisna informacija Mar 29, 2011

Može li malo više pojedinosti? Kako se novac s Paypala prebacuje na bankovni račun? Vidi li se na obavijesti o priljevu da je novac došao od Paypala ili od klijenta kojem ste ispostavili fakturu? Ukratko, zanima me je li to knjigovodstveno prihvatljivo.
Unaprijed hvala na pojašnjenju!
Ivana


 
Ana Maretic
Ana Maretic  Identity Verified
Croatia
Local time: 09:04
Member (2010)
English to Croatian
+ ...
Malo više pojedinosti :) Mar 29, 2011

Draga Ivana,

Paypal je servis putem kojeg se sve transakcije obavljaju u potpunosti preko interneta, vrlo je praktičan, koristan i efikasan.

Ja sam do sada najčešće koristila Moneybookers ili standarndi bankovni transfer za primanje uplate, i mogu Vam reći da bih uvijek odabrala ovaj prvi (kojemu je Paypal vrlo sličan, a mnogi kažu i bolji).

Sve je vrlo jednostavno. Registrirate se na Paypalu, za što će Vam trebati nekoliko minuta, i verificirate s
... See more
Draga Ivana,

Paypal je servis putem kojeg se sve transakcije obavljaju u potpunosti preko interneta, vrlo je praktičan, koristan i efikasan.

Ja sam do sada najčešće koristila Moneybookers ili standarndi bankovni transfer za primanje uplate, i mogu Vam reći da bih uvijek odabrala ovaj prvi (kojemu je Paypal vrlo sličan, a mnogi kažu i bolji).

Sve je vrlo jednostavno. Registrirate se na Paypalu, za što će Vam trebati nekoliko minuta, i verificirate se putem kreditne kartice. Naznačite na koji račun želite da novac sjeda, i upišete svoju email adresu. Email adresa je ključna za primanje uplate, i sve što će klijentu trebati da Vam pošalje novac jest SAMO Vaša email adresa. Nakon što je uplata napravljena, vi mailom dobijete automatiziranu obavijest od Paypala da je klijent taj i taj uplatio toliko i toliko novaca, i sistem Vas pita želite li te novce "povući" na svoj račun. I Vi ćete ih naravno, jednim klikom miša, "povući" na svoj račun koji neće biti vidljiv nikome osim Vama. I kroz max par dana, novci su na računu

Moje je iskustvo s ovakvim servisima izrazito pozitivno, postupak je jednostavniji, brži i ugodniji od klasičnog bankarenja, i iskreno jedva sam dočekala da i mi u RH možemo uživati u pogodnostima Paypala...

Sretno
Collapse


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Germany
Local time: 09:04
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
Još jedna pojedinost Mar 29, 2011

Hvala!
Još me samo zanima da li se na Obavijesti o priljevu vidi da je novac došao od Paypala ili od naručitelja XY. Ako se ne vidi od kojeg je naručitelja novac došao, moja knjigovotkinja neće biti sretna (a vjerojatno ni moja porezna referentica).
Pozdrav,
Ivana.


 
Jakov Milicevic
Jakov Milicevic  Identity Verified
Croatia
Local time: 09:04
Member (2010)
Croatian to Italian
+ ...
TOPIC STARTER
Napokon dostupan u Republici Hrvatskoj Mar 29, 2011

Ispričavam se što nisam prije stogao odgovoriti na Vaše poruke na forumu, ali vidim da je kolegica Ana jako dobro upoznata s funkcioniranjem internetskih servisa.Ja sam također prije koristio Moneybookers i jako sam zadovoljan njihovom uslugom. Prilikom prebacivanja novca na moj bankovni račun, priljev je naslovljen na Moneybookers. P.S.Mislim da je isto i s Paypalom. Ukratko, jako mi je drago što je napokon ova vrsta usluge dostupna kod nas jer veliki broj agencija uplate vrši samo preko... See more
Ispričavam se što nisam prije stogao odgovoriti na Vaše poruke na forumu, ali vidim da je kolegica Ana jako dobro upoznata s funkcioniranjem internetskih servisa.Ja sam također prije koristio Moneybookers i jako sam zadovoljan njihovom uslugom. Prilikom prebacivanja novca na moj bankovni račun, priljev je naslovljen na Moneybookers. P.S.Mislim da je isto i s Paypalom. Ukratko, jako mi je drago što je napokon ova vrsta usluge dostupna kod nas jer veliki broj agencija uplate vrši samo preko navedenog internet servisa zbgo čega sam nekoliko puta izgubio mogućnost suradnje.Collapse


 
Bilanda Ban
Bilanda Ban  Identity Verified
Croatia
Local time: 09:04
English to Croatian
+ ...
obavijest o priljevu Mar 29, 2011

Draga Ivana,

U obavijesti o priljevu je naznačeno da novac dolazi od PayPala, dosad sam imala samo jednu transakciju, i tako mi je pisalo.
Nego, ono što mi se ne sviđa je to što PP zadržava vaš novac 30 dana nakon primitka u obliku "pending balance". Znači, vi 30 dana ne možete ništa učiniti s vašim novcem. Tek nakon isteka tog roka ga možete povući na karticu, ili ga PP sam automatski prebacuje na nju. Dakle, ako vam klijent plaća 30 dana nakon izdavanja računa
... See more
Draga Ivana,

U obavijesti o priljevu je naznačeno da novac dolazi od PayPala, dosad sam imala samo jednu transakciju, i tako mi je pisalo.
Nego, ono što mi se ne sviđa je to što PP zadržava vaš novac 30 dana nakon primitka u obliku "pending balance". Znači, vi 30 dana ne možete ništa učiniti s vašim novcem. Tek nakon isteka tog roka ga možete povući na karticu, ili ga PP sam automatski prebacuje na nju. Dakle, ako vam klijent plaća 30 dana nakon izdavanja računa, morate čekati još 30 dana da vam se PP smiluje. No ne znam da li se ta praksa primjenjuje samo na nove korisnike i njihovu prvu transakciju, ili je tako stalno...

S druge strane, drago mi je da više ne moram odbijati klijente kojima je to jedina opcija plaćanja.

Pozdrav,
Bilanda
Collapse


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Germany
Local time: 09:04
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
Hvala, Mar 29, 2011

... iz svega navedenog čini se da to ipak nije ni približno pouzdano kao plaćanje doznakom na bankovni račun. U svakom slučaju, ako još netko ima dodatne informacije molim da ih podijeli s ostalima

 
Dijana Zoric
Dijana Zoric  Identity Verified
Croatian to German
+ ...
paypal Aug 8, 2011

I ja sam baš odbila klijenta koji je inzistirao na paypalu. Mislim da bi se strani naručitelji trebali prilagoditi i nama i našem načinu poslovanja, umjesto da inzistiraju na paypalu. Rekla sam da prihvaćam plaćanje bankovnom doznakom na moj račun u eurima. Ne vidim zašto bih si napravila toliku gnjavažu, i sebi i gospođi koja mi vodi računovodstvo i eventualno još imala problem s poreznom. LP, dijana

 
dkalinic
dkalinic
Local time: 09:04
Croatian to German
+ ...
In memoriam
Paypal.. Aug 8, 2011

kod nas nije legalno sredstvo plaćanja u poslovanju pa ga zato nikome ne bih preporučio. Jedini siguran način plaćanja je bankovna doznaka.

Pozdrav,
Davor


 
Gordana Podvezanec
Gordana Podvezanec  Identity Verified
Croatia
Local time: 09:04
Member (2003)
German to Croatian
+ ...
SITE LOCALIZER
PAY PAL U HRVATSKOJ - KNJIŽENJE NA POSLOVNI RAČUN Mar 17, 2015

http://www.fiskalizacija.hr/hr/blog/placanje-putem-paypal-nema-obveze-fiskalizacije

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=18889

PBZ:
Sve uplat
... See more
http://www.fiskalizacija.hr/hr/blog/placanje-putem-paypal-nema-obveze-fiskalizacije

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=18889

PBZ:
Sve uplate koje pristignu na Vašu Visa Business karticu preko PayPala bit će knjižene u kunama na Vaš poslovni račun bez posebne naknade.

KNJIŽENJE:
Knjiži se kompletan račun, a kao plaćanje knjiži se uplata klijenta na paypal + paypal proviziju, koju ujedno knjižite i u ulaznim računima kao trošak poslovanja.

Tome možete priložiti PayPal-ov monthly report.

[Edited at 2015-03-17 08:41 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Paypal






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »