Paypal plaćanje
Thread poster: Ana-Maria Kozlovac
Ana-Maria Kozlovac
Ana-Maria Kozlovac  Identity Verified
Croatia
Local time: 17:22
Member (2009)
English to Croatian
+ ...
Nov 14, 2015

Poštovane kolegice i kolege

Može li prevoditelj "freelancer" koji ima otvoren obrt, plaća porez i PDV te ima svoj VAT number, a uobičajeno prima plaćanje putem "bank transfer",primati plaćanje od stranih prevoditeljskih ureda iz inozemstva preko Paypala za prevoditeljske usluge. Da li je to prema propisu?
Unaprijed hvala na odgovoru.
A.M. Kozlovac


 
Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Local time: 17:22
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
Ako već nije, uskoro bi trebalo biti moguće Nov 15, 2015

Ne znam za trenutačnu situaciju, ali prema ovome novinskom članku (www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/matt-komorowski-u-lidlu-i-konzumu-placat-ce-se-paypalom-1004126) to bi trebalo biti moguće kad Hrvatska pristupi jedinstvenom području plaćanja u eurima (SEPA). Hrvatska je postala obvezna usvojiti pravila SEPA-e za transakci... See more
Ne znam za trenutačnu situaciju, ali prema ovome novinskom članku (www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/matt-komorowski-u-lidlu-i-konzumu-placat-ce-se-paypalom-1004126) to bi trebalo biti moguće kad Hrvatska pristupi jedinstvenom području plaćanja u eurima (SEPA). Hrvatska je postala obvezna usvojiti pravila SEPA-e za transakcije u eurima do 31. listopada 2016. godine, međutim moja banka me obavijestila da će pravila SEPA-e vrijediti od lipnja 2016.

Nadam se da će vam netko od kolega moći dati informacije o trenutačnim mogućnostima.

LP Zdenka
Collapse


 
Darko Pauković
Darko Pauković  Identity Verified
Croatia
Local time: 17:22
Member (2012)
English to Croatian
+ ...
Može, ali... Nov 16, 2015

Iako je u pravilu dopušteno, postoje dva različita službena mišljenja Porezne uprave o takvim primicima. U jednom je navedeno da takvi primici ne podliježu obvezi fiskalizacije (iz 2013. godine) http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=18889, dok se u drugom (iz 2014. godine) takvi primici izjednačavaju s obvezom... See more
Iako je u pravilu dopušteno, postoje dva različita službena mišljenja Porezne uprave o takvim primicima. U jednom je navedeno da takvi primici ne podliježu obvezi fiskalizacije (iz 2013. godine) http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=18889, dok se u drugom (iz 2014. godine) takvi primici izjednačavaju s obvezom izdavanja fiskaliziranih računa http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=18985.

Ja ne primam gotovinske uplate i nisam obveznik fiskalizacije pa mi je knjigovođa savjetovala da ne primam takve uplate jer sam sigurniji. Ako izdajete fiskalizirane račune, nema razloga da ne primate uplate putem Paypala, Skrilla i ostalih servisa.
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Paypal plaćanje






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »