Pages in topic:   < [1 2 3]
Ödeme sorunu yaşıyan Çevirmen arkadaşlar: Paypal alternatifi Payoneeri tavsiye ediyorum
Thread poster: 1964
Raffi Jamgocyan
Raffi Jamgocyan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 10:19
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Ödeme talep edin Jan 10, 2019

Baran Bey, müşteri kendisi o hesaba havale yapacak olursa o miktarlarda bir ücret ödemesi gerekebilir, geçenlerde benim başıma da geldi. Bunun yerine müşterinize bir ödeme talebi gönderin, bunu yaptığınızda müşteriye içinde bir ödeme linki bulunan bir e-posta gidiyor ve o linke tıkladığında müşteriye kredi kartıyla ödeme olanağı da sunuluyor. Benim birçok müşterim bu yöntemi tercih ediyor.

Baran Keki wrote:

Ali Bayraktar wrote:

Payoneer banka hesaplarınıza sadece o ülke içindeki şirketler para gönderebilir. (Local bank transferi destekliyor sadece)
Başka türlü kullanılamıyor.

M. Ali

Amerikan bankalarından Payoneer banka hesabına havale (yani local bank transfer) için göndericinin 25 ila 30 USD arasında bir charge ödemesi gerekiyormuş. Amerika'da hakikaten yerel banka havalesi bu kadar tutuyor mu yoksa bu Payoneerin virtual bank hesabından dolayı mı böyle?
Siz Payoneerin Amerikan banka hesabını sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor musunuz?
Teşekkürler

Baran Keki
Baran Keki  Identity Verified
Türkiye
Member
English to Turkish
Global Payment Service Jan 10, 2019

[quote]Raffi Jamgocyan wrote:

Baran Bey, müşteri kendisi o hesaba havale yapacak olursa o miktarlarda bir ücret ödemesi gerekebilir, geçenlerde benim başıma da geldi. Bunun yerine müşterinize bir ödeme talebi gönderin, bunu yaptığınızda müşteriye içinde bir ödeme linki bulunan bir e-posta gidiyor ve o linke tıkladığında müşteriye kredi kartıyla ödeme olanağı da sunuluyor. Benim birçok müşterim bu yöntemi tercih ediyor.

Selam Raffi Bey, aynı şeyden mi bahsediyoruz tam emin değilim. Benim bahsettiğim Payoneer'in Global Payment Service'i. Payoneer USD, EUR GBP vs. için sanal banka hesapları veriyor. Misal, EUR hesabı Global Payment Service için Almanya'da gerçek bir bankanın IBAN numarasına sahip oluyorsunuz. Almanya'daki veya AB'deki herhangi bir müşteri sizin bu banka hesabınıza parayı EUR olarak ödüyor. Local transfer'den kasıt bu. USD hesabı için de bir Amerikan bankasının hesabına (Routing Number, Account Number vs.) sahip oluyorsunuz. Ama, maalesef herhangi bir ABD bankasından bu hesabınıza yapılan transferde karşı taraf bahsettiğim miktarda bir banka masrafı ödemek zorunda kalıyormuş.
Bu arada Amerika'da government shutdown diye bir hadise söz konusuymuş, bu durum uluslararası banka havalelerine etki ediyor mu? Bu konuda bilginiz var mı?

Raffi Jamgocyan
Türkiye
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Menüde "Bir Ödeme Talep Edin" Seçeneği Jan 10, 2019

Baran Bey,

Neden bahsettiğinizi gayet iyi biliyorum ve bir önceki mesajımda aynı şeyin benim başıma da geldiğini söylemiştim. Müşteri havele ücreti ödemek istemiyorsa Payonner'de üstteki menüde Al seçeneğine fareyi getirdiğinizde "Bir Ödeme Talep Edin" seçeneğini göreceksiniz. Açıan sayfada gerekli bilgileri doldurup ödeme talep edebilirsiniz. Hükümetin kapanmasıyla serbest piyasada bankaların aldıkları ücretler arasında ise bir ilişki olabileceğini hiç zannetmem.

Baran Keki
Türkiye
Member
English to Turkish
Teşekkürler Raffi Bey Jan 10, 2019

Raffi Jamgocyan wrote:

Baran Bey,

Neden bahsettiğinizi gayet iyi biliyorum ve bir önceki mesajımda aynı şeyin benim başıma da geldiğini söylemiştim. Müşteri havele ücreti ödemek istemiyorsa Payonner'de üstteki menüde Al seçeneğine fareyi getirdiğinizde "Bir Ödeme Talep Edin" seçeneğini göreceksiniz. Açıan sayfada gerekli bilgileri doldurup ödeme talep edebilirsiniz. Hükümetin kapanmasıyla serbest piyasada bankaların aldıkları ücretler arasında ise bir ilişki olabileceğini hiç zannetmem.

Kusura bakmayın, jeton biraz geç düştü bilgi için çok teşekkürler.

Baran Keki
Türkiye
Member
English to Turkish
Ödeme Jan 10, 2019

Raffi Jamgocyan wrote:

Baran Bey,

Dediğinizi yaptım şimdi, payment request i müşteriye gönderdim, ödeme acaba benim sözde ABD banka hesabıma mı gelecek bu durumda?
Teşekkürler

Raffi Jamgocyan
Türkiye
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
ABD banka hesabına Jan 10, 2019

Evet Baran Bey, o hesaba gelecek ödeme. Müşteri ödemeyi yaptıktan birkaç gün sonra para hesabınıza yatıyor.

1964
1964  Identity Verified
Türkiye
Member (2003)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
acılan banka hesabını bağımsız kullanamıyorsunuz Jan 10, 2019

ABDde İngilterede ve Almanyada banka hesabınız oluyor
ben euro ve sterling içinde işlem yapmıştım. mamafih açılan hesaplar
payoneere bağımlı. bağımsız kullanılmıyor. İşin doğrusu ABD banka hesabı
açmak kolay değil.(döviz olarak almak istiyorsanız kadıköy rıhtımda ve karaköydeki bankaların çoğu veriyor TEBi tavsiye ederim.)
ayrıca o transfer işlemlerinin çoğundan para alınmıyor. Payoneer takas sistemi
üzerine kurulu. Yani dün
... See more
ABDde İngilterede ve Almanyada banka hesabınız oluyor
ben euro ve sterling içinde işlem yapmıştım. mamafih açılan hesaplar
payoneere bağımlı. bağımsız kullanılmıyor. İşin doğrusu ABD banka hesabı
açmak kolay değil.(döviz olarak almak istiyorsanız kadıköy rıhtımda ve karaköydeki bankaların çoğu veriyor TEBi tavsiye ederim.)
ayrıca o transfer işlemlerinin çoğundan para alınmıyor. Payoneer takas sistemi
üzerine kurulu. Yani dünyada bir dolar dahi transfer edilmiyor diyebilirim.
gün sonunda her banka yek diğerine olan transfer taleplerini inceliyor ve birbirinden
mahsup ediyor. böylece fiili para transferi olmadan iş halloluyor.
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ödeme sorunu yaşıyan Çevirmen arkadaşlar: Paypal alternatifi Payoneeri tavsiye ediyorum

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »