Moneybookers: pénzküldés Magyarországról
Thread poster: Attila Piróth
Attila Piróth
Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 18:43
Member
English to Hungarian
+ ...
Feb 24, 2009

Egy ügyfél a Moneybookers-en keresztül próbált utalni, de az utalás nem sikerült, mert a pénz feltöltését SMS-es ellenőrzéssel végezte. Mivel nekem nem "merchant" fiókom van, az utalás nem volt lehetséges, a következő üzenetet kapta:
Unfortunately, you are not allowed to make a payment to [email protected] using the money deposited via TRN ID XXXXX as this transaction was completed via our SMS verification procedure.
When Making this deposit you have been informed that these funds can be used to make deposits to Moneybookers' merchants only. Please view the deposit options in the 'Upload funds' section of your account.

Az "Upload funds" fülben a következő opciók jelennek meg nálam:
  • banki átutalás (ingyenes, 2-5 nap)
  • bankkártya (1,9%, ehhez a kártya előzetes ellenőrzése szükséges)
  • csekk (ingyenes, 10 nap)

    Eddig pénz feltöltésére nem használtam a MB-t. Van valakinek saját tapasztalata arról, hogy a fenti opciókkal történő pénzfeltöltés esetén valóban gond nélkül működni fog az átutalás nem "merchant" fiókra?
    A MB nem számít fel költséget a banki átutalás esetén, de a bank talán igen. Erről tud valaki valami konkrétat mondani?

    Ha esetleg van másmilyen kézenfekvő módja az SMS-sel feltöltött pénz felhasználásának? Pl. az ügyfél módosítja a fiókját "merchant"-ra - vagy egy másikat, egy merchant fiókot hoz létre, és oda utalja, onnan meg nekem? (Ez utóbbi már elég komplikáltnak tűnik; az ügyfél most először használná a MB-t.)

    Attila

     
  • FarkasAndras
    FarkasAndras  Identity Verified
    Local time: 18:43
    English to Hungarian
    + ...
    banki átutalás Feb 24, 2009

    Kicsit zavaros a posztod, de én azt hámoztam ki belőle h vki a te MB számládra próbál pénzt küldeni, de nincs elég a saját MB számláján.

    Megoldás: banki átutalással tesz fel elég pénzt, belép a www.moneybookers.com-ról és átküldi. Ennyi.
    Magyarországon pl. a MB-nek van bankszámlája. Ha a megrendelő országában is van, akkor azon át egy belföldi átutalás
    ... See more
    Kicsit zavaros a posztod, de én azt hámoztam ki belőle h vki a te MB számládra próbál pénzt küldeni, de nincs elég a saját MB számláján.

    Megoldás: banki átutalással tesz fel elég pénzt, belép a www.moneybookers.com-ról és átküldi. Ennyi.
    Magyarországon pl. a MB-nek van bankszámlája. Ha a megrendelő országában is van, akkor azon át egy belföldi átutalás díjáért tud pénzt feltenni a MB accountjára (a saját bankja számol fel vmennyit az utalásért). Ha nincs, marad a nemzetközi utalás v kártya használat, aminek a költségeit nem ismerem és lehet h nem jó hozzá bármilyen kártya.
    Onnantól hogy van elég pénz az accounton, simának kell lennie a dolognak.

    Az sms-es rendszert nem ismerem, de ha az a tranzakció nem valósult meg, akkor nincs "sms-el feltöltött pénz" amit fel kéne/lehetne használni.

    Merchant fióknak értelemszerűen díja van, szvsz semmi értelme ilyet létrehozni. Illetve te befizethetsz rá, ha az ügyfele(i)dnek kényelmesebb az sms-es fizetés és ezért neked megéri vállalni a díjat.
    Collapse


     
    Katalin Horváth McClure
    Katalin Horváth McClure  Identity Verified
    United States
    Local time: 12:43
    Member (2002)
    English to Hungarian
    + ...
    Nem lesz egyszerű Feb 24, 2009

    Az SMS-es témát nem ismerem. A MoneyBookers-szel viszont már meggyűlt a bajom, többször is, így már nem is használom őket.
    Pénz feltöltésére (legalábbis innen Amerikából) csak az a lehetőség volt, hogy bemegyek a bankba, és ott kitöltöm az átutalási papírokat, és átutalom a MoneyBookers Németországban (már nem tudom, melyik banknál) vezetett számlájára a pénzt. Ezért természetesen az én bankom felszámolta volna az átutalási díjat. Én ezért inkáb
    ... See more
    Az SMS-es témát nem ismerem. A MoneyBookers-szel viszont már meggyűlt a bajom, többször is, így már nem is használom őket.
    Pénz feltöltésére (legalábbis innen Amerikából) csak az a lehetőség volt, hogy bemegyek a bankba, és ott kitöltöm az átutalási papírokat, és átutalom a MoneyBookers Németországban (már nem tudom, melyik banknál) vezetett számlájára a pénzt. Ezért természetesen az én bankom felszámolta volna az átutalási díjat. Én ezért inkább azt választottam, hogy a címzett saját bankszámlájára utaltam a pénzt (az átutalásért így is úgy is fizetnem kellett, akkor meg minek bonyolítani egy plusz lépéssel).

    Tapasztalatom szerint, ha valaki merchant fiókra vált, onnan nincs visszaút, olyankor a tranzakciók után MINDIG fel fognak számolni legalább 3,5%-ot. Ez a kapott összegekre biztosan vonatkozik, a küldésnél nem tudom, mi a helyzet. Ezen kívül plusz egy bizonyos összeget (asszem a számlán tartott összeg 10%-át folyamatosan, gördítve) zárolják 180 napra.

    Olyat nem lehet játszani, hogy egy személy több fiókot nyisson, sőt, olyat sem, hogy egyet bezársz, aztán nyitsz egy másikat, legfeljebb akkor, ha a másik egy teljesen más bankszámlához van kapcsolva, de még akkor is várható több hetes hercehurca, amíg leellenőrzik a bankszámlákat, stb. és engedélyezik a dolgot. (Amit nem is biztos, hogy megtesznek.)

    Olyat sem lehet, hogy a fiók pénznemét változtasd. Ha egyszer Eurós fiókot nyitottál, akkor az úgy marad, nem lehet mondjuk dollárra módosítani. Azokat az összegeket, amelyek nem a fiók pénznemében érkeznek, a Moneybookers átváltja (nyilván a megfelelő haszonnal). Ha netalán megpróbálsz egy új fiókot nyitni, ami dolláros lenne, akkor az előző bekezdésben említett akadályokba ütközöl.

    Úgyhogy nem tudom, mit tud tenni az ügyfeled. Neked nem ajánlom a merchant-ra váltást (lásd fent).
    A Paypal-t nem tudja használni?
    Kati

    [Edited at 2009-02-24 16:56 GMT]
    Collapse


     
    Attila Piróth
    Attila Piróth  Identity Verified
    France
    Local time: 18:43
    Member
    English to Hungarian
    + ...
    TOPIC STARTER
    Pár további részlet Feb 24, 2009

    Köszönöm az eddigi válaszokat, András és Kati.
    Igen, az ügyfél az én MB-számlálmra szeretné átküldeni a pénzt. Bankkártyáról töltötte fel, SMS-es ellenőrzéssel. (Ez a lehetőség számomra is új volt.) A pénz tehát már fel van töltve.
    Talán ha a fiók-bankszámla-bankkártya másmilyen (az SMS-nél szigorúbb) ellenőrzésen átmegy, akkor a feltöltött összeg nem csak merchant fiókba történő utalás céljára lesz elérhető. De persze ez csak tip
    ... See more
    Köszönöm az eddigi válaszokat, András és Kati.
    Igen, az ügyfél az én MB-számlálmra szeretné átküldeni a pénzt. Bankkártyáról töltötte fel, SMS-es ellenőrzéssel. (Ez a lehetőség számomra is új volt.) A pénz tehát már fel van töltve.
    Talán ha a fiók-bankszámla-bankkártya másmilyen (az SMS-nél szigorúbb) ellenőrzésen átmegy, akkor a feltöltött összeg nem csak merchant fiókba történő utalás céljára lesz elérhető. De persze ez csak tipp, talán valaki meg tudja erősíteni. Persze sejtem, hogy legcélszerűbb lesz a MB segítségnyújtó részlegéhez fordulni. Eddig nekem jó tapasztalataim vannak velük – de tudom, hogy ezzel inkább a kisebbséghez tartozom.
    Attila
    Collapse


     
    Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member because it was not in line with site rule


    To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

    Moderator(s) of this forum
    Ildiko Santana[Call to this topic]

    You can also contact site staff by submitting a support request »

    Moneybookers: pénzküldés Magyarországról






    Trados Studio 2022 Freelance
    The leading translation software used by over 270,000 translators.

    Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

    More info »
    CafeTran Espresso
    You've never met a CAT tool this clever!

    Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

    Buy now! »