Off topic: A fórum működése
Thread poster: Csaba Ban
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 17:31
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Jul 28, 2003

Kéretik a fórum működésével kapcsolatos meglátásokat, ötleteket, sirámokat ide pakolni.
A többi témánál célszerű lenne az adott témaba illő hozzászólásokat hozzászólni. (sic!)

Ne aggódjatok, januárig végig itthon leszek, viszont akkor - ha minden jól megy - elhúzok fél évre melegebb éghajlatra

Kezdésként át is helyezem ide a másik téma végéről a nem oda illő
... See more
Kéretik a fórum működésével kapcsolatos meglátásokat, ötleteket, sirámokat ide pakolni.
A többi témánál célszerű lenne az adott témaba illő hozzászólásokat hozzászólni. (sic!)

Ne aggódjatok, januárig végig itthon leszek, viszont akkor - ha minden jól megy - elhúzok fél évre melegebb éghajlatra

Kezdésként át is helyezem ide a másik téma végéről a nem oda illő hozzászólásokat.

Oppá, csak reméltem, hogy át tudom, hozni, de nem sikerült. Akkor csak bemásolom a szövegeket:

Szivák András:
Eltűnt hozzászólások Jul 27

Hm, mintha Csaba után még lettek volna hozzászólások... Tényleg, mi van akkor, ha a moderátor nyaral és mondjuk két hétig nem jut géphez? Ki cenzúráz akkor?

Elektronikus fizetés interneten Thread Poster: Péter Tófalvi


Péter Tófalvi:
Lehet, hogy 7:49am

a Bahamákon nyaral, és magával vitte a hozzászólásokat a Bermuda-háromszögbe?

(Aszem, most jól írtam

---------------------------------

Most komolyan: ha bárkinek közzétenni való ötlete, stb. van a fórum működésével, moderálási szabályokkal, stb. kapcsolatban, akkor uccu!





[Edited at 2003-07-28 12:48]
Collapse


 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 17:31
English to Hungarian
+ ...
Moderálási szabályok Aug 5, 2003

Szerintem két lehetőség van. Vagy merev szabályokat állítunk fel, azaz csakis szigorúan a fordítással kapcsolatban lehetne hozzászólni. Ennek az a hátránya, hogy hosszú párbeszéd nemigen alakulhat ki. Vagy liberalizálunk, azaz a moderátor csak a másokat támadó hozzászólásokat távolítja el. Ez sokkal színesebb párbeszédeket eredményezne. Egy a fontos, mégpedig, hogy ne legyen "kettős mérce", azaz ha bennemarad a "nem tartozik ugyan szorosan a témához..." kezdet... See more
Szerintem két lehetőség van. Vagy merev szabályokat állítunk fel, azaz csakis szigorúan a fordítással kapcsolatban lehetne hozzászólni. Ennek az a hátránya, hogy hosszú párbeszéd nemigen alakulhat ki. Vagy liberalizálunk, azaz a moderátor csak a másokat támadó hozzászólásokat távolítja el. Ez sokkal színesebb párbeszédeket eredményezne. Egy a fontos, mégpedig, hogy ne legyen "kettős mérce", azaz ha bennemarad a "nem tartozik ugyan szorosan a témához..." kezdetű legalább 5000 karakteres búsan kesergő monológ, akkor ne legyen kiszórva mások hasonló jellegű, cseppet sem "renitensebb" hozzászólása.Collapse


 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 17:31
English to Hungarian
+ ...
Moderálás Aug 7, 2003

A moderálás egy nehéz szakma.
Elég sok helyütt írkáltam már, magasm is voltam/vagyok moderátor, de erre nincs jó megoldás.

Van az egyik - liberális - irányzat:
"Ha nincs OFF, akkor On sincs."

A másik: szigorúan szakmai fórum. (Lásd: mfefo) Én úgy irtózom ezektől, mint az ördög a szentelvíztől.

Mivel a moderátor is egy ember, ő is lehet következetlen, igazságtalan, részrehajló.

Szerintem a jó moderáto
... See more
A moderálás egy nehéz szakma.
Elég sok helyütt írkáltam már, magasm is voltam/vagyok moderátor, de erre nincs jó megoldás.

Van az egyik - liberális - irányzat:
"Ha nincs OFF, akkor On sincs."

A másik: szigorúan szakmai fórum. (Lásd: mfefo) Én úgy irtózom ezektől, mint az ördög a szentelvíztől.

Mivel a moderátor is egy ember, ő is lehet következetlen, igazságtalan, részrehajló.

Szerintem a jó moderátor egy robot, amelybe egy eléggé tárgyilagos, erkölcsös ember betáplálja, hogy milyen szavakat, kifejezéseket kell kicsillagozni (pld. b****g!, és hagyja működni a rendszert.
(Talán a fordítószoftver mintájára lehet szövegelemző képességekkel felruházott moderátor botot is csinálni).

Ezt persze ki lehet játszani (vazze), így állandó fejlesztésre szorul. Mégis, előnye az, hogy nincs sértődés.

Lehet, félelmetesnek tűnik, de látva például a társadalomban burjánzó korrupciót, szerintem több mindent a gépekre kellene bízni. Ha azt akarjuk, hogy fennmaradjon a biológiai.
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

A fórum működése






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »