Pages in topic:   < [1 2]
Számlázás: +ÁFA
Thread poster: Zoltán Medgyesi
Kathrin.B
Kathrin.B  Identity Verified
Local time: 18:59
English to Hungarian
+ ...
Holland áfa Oct 24, 2005

mzdude wrote:

Érdekesség:

http://www.proz.com/topic/38034

Egy holland fordító angol megbízónak fordított, ő is a van ÁFA - nincs ÁFA kört futtotta le.


A holland "beszélgetés" nem teljesen a nálunk felmerült alapról indul, így ha valakinek a holland fordítóéhoz hasonló problémája van, javaslom, hogy konzultáljon könyvelővel vagy adótanácsadóval.


 
novist
novist
Local time: 18:59
Hungarian to English
+ ...
EVA vagy nem EVA Dec 3, 2006

Kedves kollegák!

Jön a Mikulás, és utána dönthetek, akarok-e EVA-ba bejelentkezni, vagy sem.
A dilemmám a következő:
- A külföldre végzett fordítással szmeben nem nagyon lehet költségeket állítani, ezért masszívan nyereséges vagyok mint cég.
- Az EVA nekem elvileg jó lenne, de ha Mo-n belül fordítok:

fordítás:100 e
ÁFA:20 e
befizetendő EVA: (120*0,2) 24 e
marad: 96 e

ha külföldre fordítok:
... See more
Kedves kollegák!

Jön a Mikulás, és utána dönthetek, akarok-e EVA-ba bejelentkezni, vagy sem.
A dilemmám a következő:
- A külföldre végzett fordítással szmeben nem nagyon lehet költségeket állítani, ezért masszívan nyereséges vagyok mint cég.
- Az EVA nekem elvileg jó lenne, de ha Mo-n belül fordítok:

fordítás:100 e
ÁFA:20 e
befizetendő EVA: (120*0,2) 24 e
marad: 96 e

ha külföldre fordítok:

fordítás 100 e
ÁFA 0
befizetendő EVA: 25e
marad: 75 e


Jól számoltam? Tényleg vesztek egy csomót, mert ÁFA alá nem tartozik a külföldre fordítás?

Köszönöm

I.
Collapse


 
Zoltán Medgyesi
Zoltán Medgyesi
Hungary
Local time: 18:59
English to Hungarian
TOPIC STARTER
Bezony Dec 3, 2006

novist wrote:

Jól számoltam? Tényleg vesztek egy csomót, mert ÁFA alá nem tartozik a külföldre fordítás?



Ez sajna így van.

Ha van megbízható vállalkozó ismerős, akkor lehet azt csinálni, hogy ő számlázza ki helyetted a fordítást, majd te továbbszámlázod neki, immár áfásan. Cserébe mondjuk némi zsetont adsz neki.

Persze ennek a módszernek megvannak a maga kockázatai, ezeket neked kell mérlegelned.


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:59
English to Hungarian
+ ...
majdnem jó Dec 3, 2006

- a belföldi bevétel után az áfával növelt ár 25%-át kell befizetni, nem 20%-ot (vagyis a példa szerint 30 ezret),
- a külföldi után stimmel, de ha gyengébb a forint a beérkezéshez képest, akkor adózol az árfolyamnyereség után is, 25%-ot (ha erősödik, akkor persze nem írhatod le az árfolyamveszteséget)
- ezen kívül vigyázat, mert van még eü. járulék (az árbevétel 10%-a után) meg pár izé, sőt, valszeg a 6 MFt felett 4% szolidaritás.

... See more
- a belföldi bevétel után az áfával növelt ár 25%-át kell befizetni, nem 20%-ot (vagyis a példa szerint 30 ezret),
- a külföldi után stimmel, de ha gyengébb a forint a beérkezéshez képest, akkor adózol az árfolyamnyereség után is, 25%-ot (ha erősödik, akkor persze nem írhatod le az árfolyamveszteséget)
- ezen kívül vigyázat, mert van még eü. járulék (az árbevétel 10%-a után) meg pár izé, sőt, valszeg a 6 MFt felett 4% szolidaritás.

Összességében szerintem nem a százalékot kell nézni: remélem, nem hazai árakon dolgozol kifelé (nehogy rontsd a piacot).

Ami azt illeti, az eva legnagyobb előnye, hogy nem kell havonta fizetned az áfát (az első évben azt hiszem, csak negyedévente, de ha az 1 M Ft-ot áfában túlléped, akkor azonnal havi befizetésre kerülsz - miközben a k. ügyfelek először a maguk áfáját fizetik be, csak utána fizetnek a fordítóknak - tele vagyok a hazai fizetési fegyelemmel, mondtam már?)
Collapse


 
novist
novist
Local time: 18:59
Hungarian to English
+ ...
Köszönöm! Más: Paypal Dec 4, 2006

Eva Blanar wrote:

Összességében szerintem nem a százalékot kell nézni: remélem, nem hazai árakon dolgozol kifelé (nehogy rontsd a piacot).



Köszönöm a tájékoztatást: azt hiszem maradok EVÁ-n kívül.

Éva: nem nem hazai árakon, bevallom, nem is tudom mennyi a hazai ár mostanság, mert itthonra évek óta nem dolgozom.

Van valaki aki céges számlát ad, de PayPalen kersztül fizetnek neki?


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Számlázás: +ÁFA






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »