Off topic: vásárlás USA hitelkártyával
Thread poster: denny (X)
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
Dec 3, 2006

Kérdés: Tudtok-e olyan a web-en, vagy telefonon elérhető budapesti üzletet, ahol műszaki cikkeket lehet vásárolni USA-beli hitelkártyára, budapesti cimre szállitva. (Egy hifi mini-tornyot szeretnék venni ajándékba). Minden tippet köszönök!

 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:00
English to Hungarian
+ ...
URL-k Dec 3, 2006

Nem tudom, hogy mennyire fogadnak el bankkártyát, de te is tudod ellenőrizni:

www.depo.hu
www.muszakidepo.hu
www.ebolt.hu
www.fotexnet.hu<
... See more
Nem tudom, hogy mennyire fogadnak el bankkártyát, de te is tudod ellenőrizni:

www.depo.hu
www.muszakidepo.hu
www.ebolt.hu
www.fotexnet.hu
www.onlinecomputer.hu
www.conrad.hu
www.officedepot.hu

A nagy elektronikai cikkeket forgalmazó áruházak
www.mediamarkt.hu
www.saturn.hu
www.electroworld.hu
Kérdés, hogy ezek nyújtanak-e on-line szolgáltatásokat.

Üdv,
Péter.




[Módosítva: 2006-12-03 19:34]
Collapse


 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm... Dec 3, 2006

de a kérdés nyitott, ugyanis az egyik megadott link sem teszi lehetővé a vásárlást USA hitelkártyával a web-en.

 
Viktoria Gimbe
Viktoria Gimbe  Identity Verified
Canada
Local time: 16:00
English to French
+ ...
Megoldas Dec 3, 2006

Azt ajanlom, hogy kerj meg valakit akinek van magyar hitelkartyaja hogy vegye meg helyetted.

En nemregen hasonlokeppen vettem az Allamokban ajandekokat. Megkertem egy kollegat (ezen az oldalon) hogy rendelje meg a holmit, utana kuldott nekem egy PayPal szamlat amelyen fel volt mutatva a rendeles szama, az uzlet ahol a holmit rendeltuk, a cim amelyre szallitottak, etc. Elkuldte e-mailen az eredeti szamlat is amit o kapott az uzlettol. Kifizettem a PayPal szamlat es a kollega kifizeti
... See more
Azt ajanlom, hogy kerj meg valakit akinek van magyar hitelkartyaja hogy vegye meg helyetted.

En nemregen hasonlokeppen vettem az Allamokban ajandekokat. Megkertem egy kollegat (ezen az oldalon) hogy rendelje meg a holmit, utana kuldott nekem egy PayPal szamlat amelyen fel volt mutatva a rendeles szama, az uzlet ahol a holmit rendeltuk, a cim amelyre szallitottak, etc. Elkuldte e-mailen az eredeti szamlat is amit o kapott az uzlettol. Kifizettem a PayPal szamlat es a kollega kifizeti az uzletet.

Szoval, nekem nincs hitelkartyam az Allamokbol, de a kollega ezt elintezte. Mivel kaptam rendes PayPal szamlat, van rola bizonyitek, hogy en kifizettem a kollegat. A kollega pedig boldog, mert megkapta a penzt amivel kifizetheti a rendelest.

Persze, ha a PayPal osszeghez hozzacsapsz egy "borravalot", az sem art - talan akkor tobb esely lesz ra, hogy valaki hajlando lesz segiteni. En itt, a ProZ lapon tettem hirdetest a forumra es egybol tobben felajonlottak segitseguket - es egyik sem akarta elfogadni a harminc dollar "fizetest" amit halabol ajanlottam.

Szoval, ez a lehetoseg megvan - es en eddig ugy ismerem a magyarokat, hogy tuti hogy valaki szivesen segit evvel.

Sok szerencset!
Collapse


 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm... Dec 4, 2006

a tippet. Kissé komplikáltnak tűnik, de nem lehetetlen. Kár, hogy nem vagyunk EU tagok, akkor könnyebb lenne

 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:00
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
azok vagyunk Dec 4, 2006

Immár két és fél éve...

 
Viktoria Gimbe
Viktoria Gimbe  Identity Verified
Canada
Local time: 16:00
English to French
+ ...
A latszat csal Dec 4, 2006

Tulajdonkeppen nem olyan komplikalt - csak arrol van szo, hogy mas adja le a rendelesed es te ezt az embert fizeted, aki aztan fizeti a rendelest. En is meg voltam ijedve mikor ezt ateltem, de aztan olyan konnyen ment az egesz, hogy vegul is nagyon megerte.

Ahogy mondom, biztos vagyok benne hogy a magyar kollegak kozt akad boven aki szivesen segit. En mar felajanlottam volna, de sajnos az en kartyam kanadai Ha kell val
... See more
Tulajdonkeppen nem olyan komplikalt - csak arrol van szo, hogy mas adja le a rendelesed es te ezt az embert fizeted, aki aztan fizeti a rendelest. En is meg voltam ijedve mikor ezt ateltem, de aztan olyan konnyen ment az egesz, hogy vegul is nagyon megerte.

Ahogy mondom, biztos vagyok benne hogy a magyar kollegak kozt akad boven aki szivesen segit. En mar felajanlottam volna, de sajnos az en kartyam kanadai Ha kell valami Kanadaban - meglepne, ugyanis te az Allamokban vagy - nyugodtan szolj.

Minden jot!
Collapse


 
Viktoria Gimbe
Viktoria Gimbe  Identity Verified
Canada
Local time: 16:00
English to French
+ ...
De azok maradunk-e? Dec 4, 2006

Csaba, en is orultem hogy beleptunk, de a jelenlegi helyzetben egy kicsit ketelkedem. A baratom - aki kanadai ugyan de ert a politikahoz - azt mondja, netan meg bekovetkezik, hogy Torokorszagbol hamarabb lesz allando tag mint Magyarorszagbol...

Mindenesetre drukkolok hogy hamarosan derusebb lesz a helyzet ott. Oktoberben ott jartam es nem hittem a szemeimnek, de leginkabb a fuleimnek. Nagyon zurzavaros a helyzet...

De tulajdonkeppen mit segit az, hogy Magyarorszag benn
... See more
Csaba, en is orultem hogy beleptunk, de a jelenlegi helyzetben egy kicsit ketelkedem. A baratom - aki kanadai ugyan de ert a politikahoz - azt mondja, netan meg bekovetkezik, hogy Torokorszagbol hamarabb lesz allando tag mint Magyarorszagbol...

Mindenesetre drukkolok hogy hamarosan derusebb lesz a helyzet ott. Oktoberben ott jartam es nem hittem a szemeimnek, de leginkabb a fuleimnek. Nagyon zurzavaros a helyzet...

De tulajdonkeppen mit segit az, hogy Magyarorszag benn van az unioban? Akkor lehet amerikai hitelkartyaval vasarolni? Errol meg nem hallottam...
Collapse


 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
'Mi' nem - t.i. az USA nem:) Dec 4, 2006

Csaba Ban wrote:

Immár két és fél éve...


 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Csak egy szelid, de félreértett tréfa volt - 'mi' nekem az USA-t jelenti :) Dec 4, 2006

Viktoria Gimbe wrote:

Csaba, en is orultem hogy beleptunk, de a jelenlegi helyzetben egy kicsit ketelkedem. A baratom - aki kanadai ugyan de ert a politikahoz - azt mondja, netan meg bekovetkezik, hogy Torokorszagbol hamarabb lesz allando tag mint Magyarorszagbol...

Mindenesetre drukkolok hogy hamarosan derusebb lesz a helyzet ott. Oktoberben ott jartam es nem hittem a szemeimnek, de leginkabb a fuleimnek. Nagyon zurzavaros a helyzet...

De tulajdonkeppen mit segit az, hogy Magyarorszag benn van az unioban? Akkor lehet amerikai hitelkartyaval vasarolni? Errol meg nem hallottam...


[Edited at 2006-12-04 07:18]


 
Zsanett Rozendaal-Pandur
Zsanett Rozendaal-Pandur  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:00
Dutch to Hungarian
+ ...
Mi a különbség a hitelkártyák között? Dec 4, 2006

Bocsánat, ha nagy butaságot kérdezek, de nem tudtam, hogy van különbség a hitelkártyák között eredetüket tekintve. Én azt hittem, hogy a VISA az mindenütt VISA pl. De ezek szerint mégsem?

 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Nincs különbség... Dec 4, 2006

de ez csak elvben igaz, illetve akkor, ha nem az interneten keresztül, hanem személyesen használod a kártyát. A boltok - és nem sok ilyen van-, amelyek elfogadnak hitelkártyával az interneten át való fizetést, korlátozhatják ezt a tevékenységet olyan kártyákra, amelyeknél a számla cim (billing address) pl. az EU-n belül van. Ezért tettem a megjegyzést, hogy sajnos az USA nincs az EU-ban. Szóval a kérdésed egy cseppet sem buta

 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 22:00
English to Hungarian
+ ...
Ötlet Dec 4, 2006

denny,

Sokkal egyszerűbb, ha eldöntöd, hogy milyen terméket akarsz (Sony, Panasonic stb.), kiválasztod az árkategóriát (például: kb. 30.000 Ft.) és valakinek átutalod a pénzt Budapestre. Az illető megveszi a terméket, elszállítja a megadott címre és kész.
Akár én is segíthetek, mert a Kudoz kérdésekre adott segítséget, amilyen lusta vagyok, úgysem tudom másként meghálálni. Vagy, ha lesz sok jelentkező, akkor kiválasztod azt, aki a legközeleb
... See more
denny,

Sokkal egyszerűbb, ha eldöntöd, hogy milyen terméket akarsz (Sony, Panasonic stb.), kiválasztod az árkategóriát (például: kb. 30.000 Ft.) és valakinek átutalod a pénzt Budapestre. Az illető megveszi a terméket, elszállítja a megadott címre és kész.
Akár én is segíthetek, mert a Kudoz kérdésekre adott segítséget, amilyen lusta vagyok, úgysem tudom másként meghálálni. Vagy, ha lesz sok jelentkező, akkor kiválasztod azt, aki a legközelebb lakik a célszemélyhez.
Szerintem nem nagy ügy: az átutalás (esetleg PayPal) megjön pár nap alatt, utána már csak ki kell venni a pénzt itt, megvenni az árut, és elugrani vele a megadott címre.

[Módosítva: 2006-12-04 23:34]
Collapse


 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
Nagyon köszönöm Péter, Dec 5, 2006

de közben kaptam egy e-mailt a www.eBolt.hu-tól, akik azt állitják, hogy náluk vásárolhatok. Remélem, ez sikeres lesz és nem kell igénybevennem kedves ajánlatodat.

 
denny (X)
denny (X)  Identity Verified
Local time: 15:00
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
e-bolt Jan 2, 2007

Talán valaki hasznát vesz iennek az információnak.
Az e-bolton keresztül le tudtam bonyolitani a vásárlást. Igaz ugyan, gogy a web-lapjuk mai formájában nem teszi lehetővé USA beli fizető birását, de a cimet és egyéb információt "megjegyzés"-ként lehet csatolni és elfogadják. (A forma kedvéért ki kell tölteni a fizetői név-cim rovatokat, ahová a cimzett adatait irtam be).
Kisebb csalódás colt, hogy az áru nem volt raktáron és igy kb 2 hetet vett igá
... See more
Talán valaki hasznát vesz iennek az információnak.
Az e-bolton keresztül le tudtam bonyolitani a vásárlást. Igaz ugyan, gogy a web-lapjuk mai formájában nem teszi lehetővé USA beli fizető birását, de a cimet és egyéb információt "megjegyzés"-ként lehet csatolni és elfogadják. (A forma kedvéért ki kell tölteni a fizetői név-cim rovatokat, ahová a cimzett adatait irtam be).
Kisebb csalódás colt, hogy az áru nem volt raktáron és igy kb 2 hetet vett igánybe a tranzakció. Ha a web-lap informativabb lenne a szállitás várható idejéről, az hasznos volna.
Még egyszer köszönöm mindnyájatok segitőkészségét. Boldog új évet!
Dénes
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

vásárlás USA hitelkártyával






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »