Promocja w ProZ
Thread poster: Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
English to Polish
SITE LOCALIZER
Nov 22, 2012

Przypominam o trwającej promocji:

http://www.proz.com/topic/237454

Promocyjne ceny to odpowiednio 300,- PLN dla nowych członków i 280,-, jeśli ktoś życzy sobie swoje członkostwo przedłużyć. Podane kwoty to kwoty netto. Posiadacze numeru VAT (figurujący w VIES) płacą właśnie te kwoty i odprowadzają VAT we własnym zakresie (wystawcą faktury jest Pro
... See more
Przypominam o trwającej promocji:

http://www.proz.com/topic/237454

Promocyjne ceny to odpowiednio 300,- PLN dla nowych członków i 280,-, jeśli ktoś życzy sobie swoje członkostwo przedłużyć. Podane kwoty to kwoty netto. Posiadacze numeru VAT (figurujący w VIES) płacą właśnie te kwoty i odprowadzają VAT we własnym zakresie (wystawcą faktury jest ProZ, posiadający europejski numer VAT - jest to import usług), niewatujący płacą odpowiednio: 370,- i 344,-.

Pomny doświadczeń zeszłorocznych chciałbym zwrócić uwagę, że w przypadku wpłaty w ostatnie dni promocji trzeba się liczyć z opóźnieniami i problemami natury organizacyjnej. Poza tym w ramach kampanii wykupione członkostwo jest ważne do stycznia, więc jeśli ktoś nie jest jeszcze członkiem, może zyskać dodatkowe dni.
Collapse


 
Anna Marta Chelicka-Bernardo
Anna Marta Chelicka-Bernardo  Identity Verified
Italy
Local time: 01:25
Italian to Polish
+ ...
Ceny dla wszystkich członków? Nov 22, 2012

Jabberwock wrote:

Przypominam o trwającej promocji:

http://www.proz.com/topic/237454

Promocyjne ceny to odpowiednio 300,- PLN dla nowych członków i 280,-, jeśli ktoś życzy sobie swoje członkostwo przedłużyć. Podane kwoty to kwoty netto. Posiadacze numeru VAT (figurujący w VIES) płacą właśnie te kwoty i odprowadzają VAT we własnym zakresie (wystawcą faktury jest ProZ, posiadający europejski numer VAT - jest to import usług), niewatujący płacą odpowiednio: 370,- i 344,-.

Pomny doświadczeń zeszłorocznych chciałbym zwrócić uwagę, że w przypadku wpłaty w ostatnie dni promocji trzeba się liczyć z opóźnieniami i problemami natury organizacyjnej. Poza tym w ramach kampanii wykupione członkostwo jest ważne do stycznia, więc jeśli ktoś nie jest jeszcze członkiem, może zyskać dodatkowe dni.


Mam pytanie, jestem zainteresowana przedłużeniem członkostwa, ale klikając w odpowiednie linki wyświetla mi się cena 104 Euro + VAT. Czy zależy to od miejsca działalności? Prowadzę działalność we Włoszech (europejski VAT).

Z góry dziękuję,

Anna Marta Chelicka-Bernardo


 
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
English to Polish
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
Płatności lokalne Nov 22, 2012

Obawiam się, że te stawki dotyczą tylko płatności lokalnych - każdy kraj ma nieco inne kwoty.

 
Anna Marta Chelicka-Bernardo
Anna Marta Chelicka-Bernardo  Identity Verified
Italy
Local time: 01:25
Italian to Polish
+ ...
Dziwne Nov 22, 2012

Jabberwock wrote:

Obawiam się, że te stawki dotyczą tylko płatności lokalnych - każdy kraj ma nieco inne kwoty.


Właśnie sprawdziłam z koleżanką przebywającą w Polsce, która ma działalność w Polsce. Ona widzi 110 Euro

U mnie jest przekreślone 116,00 i obok obowiązująca stawka 104,00 Euro.

Nic z tego nie rozumiem.

Ania


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Może jest niezalogowana? Nov 22, 2012

Potwierdzam, u mnie wyświetla się 280 zł.

BTW, może wydłużyć termin po 21.12, jak już się wyjaśni, czy warto przedłużać?

A.

[Edited at 2012-11-22 18:08 GMT]


 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
English to Polish
+ ...
Prośba o wyjaśnienie Nov 23, 2012

Jabberwock wrote:

Podane kwoty to kwoty netto. Posiadacze numeru VAT (figurujący w VIES) płacą właśnie te kwoty i odprowadzają VAT we własnym zakresie (wystawcą faktury jest ProZ, posiadający europejski numer VAT - jest to import usług).



Czy nie jest przypadkiem tak, że wewnątrzwspólnotowy import usług jest zwolniony z podatku VAT? Jeśli ProZ posiada europejski numer VAT, to jego usługi powinny chyba być objęte tym zwolnieniem, prawda?


 
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
English to Polish
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
VAT rozlicza nabywca Nov 23, 2012

Letra wrote:
Czy nie jest przypadkiem tak, że wewnątrzwspólnotowy import usług jest zwolniony z podatku VAT? Jeśli ProZ posiada europejski numer VAT, to jego usługi powinny chyba być objęte tym zwolnieniem, prawda?


Obowiązek podatkowy w imporcie usług

W przypadku nabycia określonych usług przez podatników polskich od zagranicznych kontrahentów, miejscem ich świadczenia jest kraj siedziby nabywcy, tj. w tym wypadku Polska. Polski podatnik jest wówczas zobowiązany do rozliczenia podatku VAT z tytułu tej transakcji na zasadzie importu usług. Rozliczenie to polega na tym, że kontrahent zagraniczny wystawia fakturę bez zagranicznego podatku VAT z adnotacją, że podatek VAT powinien rozliczyć nabywca usługi a polski nabywca wystawia fakturę wewnętrzną i wykazuje w tej samej deklaracji VAT podatek VAT należny i naliczony w tej samej wysokości. Kwotę podatku naliczonego stanowi bowiem także kwota podatku należnego z tytułu importu usług a prawo do odliczenia podatku naliczonego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym u nabywcy od importu usług.
http://www.vat.pl/obowiazek_podatkowy_w_imporcie_uslug_komentarz_vat_interpretacje_3411.php


 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
English to Polish
+ ...
Dziękuję! Nov 23, 2012

Oczywiście, przecież to działa w obie strony

 
Anna Marta Chelicka-Bernardo
Anna Marta Chelicka-Bernardo  Identity Verified
Italy
Local time: 01:25
Italian to Polish
+ ...
Coraz dziwniejsze Nov 23, 2012

Właśnie zauważyłam, że nie ma już u mnie 104 Euro, zostało tylko 116 Euro (jeszcze 1 h temu widziałam 104). Napisałam do administratorów i dowiedziałam się, ze oferty 104 nigdy nie było.

Ania


 
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
English to Polish
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
Brak odpowiedzi Nov 23, 2012

Też zgłosiłem sprawę do kierownictwa, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Promocja w ProZ






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »